mobiklasa.pl

Hotel a schronisko

Hotel a schronisko

Hotel a schronisko

Patrząc na ustawę o turystyce, jaka obowiązuje w naszym kraju ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jakiego typu obiekty noclegowe są najbardziej polecane. Każdy z nas ma przecież zupełnie inne upodobania, przyzwyczajenia czy też preferencje i potrzeby. Jeżeli miejsce, w jakim mamy nocować ma stanowić także element atrakcji turystycznej na naszych wczasach, lepiej postawić jest na hotel pełen luksusowych udogodnień i wygód kierowanych w stosunku do zakwaterowanych w nich turystów.

Podobnie na hotel trzeba się decydować wtedym, kiedy jedziemy do nieznanego zupełnie miejsca na świecie i obawiamy się o standardy pobytu na przykład w innych typach noclegowni, albo na przykład nie znamy języka obcego dominującego w tym miejscu. Wtedy dużo ciężej jest się dogadać w sprawie załatwienia wolnego łóżka do spania niż przykładowo standardowym hotelu, gdzie forma rezerwacji noclegu, dokonanie opłaty i zameldowanie oraz późniejsze wymeldowanie są proste i nie wymagają większej zdolności komunikatywnego porozumiewania się w jeżyku obcym. Kolejna kwestia to to, że przecież jadąc na wczasy na przykład z dziećmi nie ma sensu wybierać jako noclegownię schronisk, które mają najniższe z możliwych standardów.

W zakresie schronisk plusem jest oczywiście naprawdę niska, wręcz groszowa kwota należna za pobyt w nich, ale to jest dobre rozwiązanie w przypadku rasowych turystów, którzy są w swojej podróży nastawieni nie tyle na komfort i bierny wypoczynek, co przede wszystkim na aktywne zwiedzanie a nocleg traktują tylko jako czas na zregenerowanie sił potrzebnych do dalszego podróżowania.

Artykuł dzięki: